شاهرود علما

به گزارش شاهرود علما،حجت الاسلام علیرضا باطنی پیش از ظهر امروز در همایش کتابداران حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: ساماندهی کتب و کتابخانه های مدارس علمیه، پالایش کتب مفید و غیر مفید، احصا کتب مورد نیاز طلاب و حفظ و نکه داری  کتب خطی و دینی از مهم ترین مسئولیت های کتابداران حوزه علمیه است.

وی با اشاره به قدمت برخی از کتب خطی  و ارزشی ، گفت: برای نگارش برخی از این کتب مولفان جان خود را نثار کرده اند، بنابراین حفظ آن ها در شرایط فعلی به بهترین نحو برای استفاده پژوهشگران حوزه کمترین کار است.

جانشین حوزه علمیه اصفهان ابراز کرد:  اولویت کتابخانه های مدارس علمیه  باید کتاب های آموزشی و کمک آموزشی باشد که بتواند به کمک پژوهشگران حوزوی بیاید و گره ای از مشکلات را باز کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با همت بزرگان و مسئولان بالغ بر یک هزارو صد کتاب خطی در گنجینه  حوزه علمیه اصفهان حفظ و نگه داری می شود.

حجت الاسلام باطنی ادامه داد: همه این مسائل مقدمه ای برای تسهیل  استفاده طلاب برای منابع  موجود  از کتابخانه  مدارس علمیه است، باید به گونه ای روان سازی شود که طلاب و روحانیون و اساتید بتوانند از منابع  موثر  استفاده  کنند.

وی در پایان عنوان کرد: کتاب، کتابخانه و مطالعه جز بخش های جدانشدنی و حذف نشدنی حوزه های علمیه است، لذا توجه و اهتمام ویژه به این امر می تواند باعث ایجاد برکت ها و  ثمرات متعددی برای آینده شود