شاهرود علما

آیت الله العظمی بشیر نجفی

آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف در دیدار جمعی از اقلیت های اسلامی ساکن انگلستان تصریح کردند: شناخت نادرست غرب از مفهوم آزادی، آن را در مشکلات اجتماعی و بهداشتی وارد کرد که همچنان در جامعه آن ها پابرجاست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف در دیدار جمعی از اقلیت های اسلامی ساکن بریتانیا گفتند : شناخت نادرست غرب از مفهوم آزادی، آن را در مشکلات اجتماعی و بهداشتی وارد کرد که همچنان در جامعه آن ها پابرجاست.

ایشان افزودند: زندگی و ماندن در غرب در گرو حفظ دین و تمسک به راه اسلام اصیل اسلام است تا خوشبختی حقیقی در دنیا و آخرت را ضمانت کند.

معظم له اشاره کردند: اصلاح نفس باید با پیروی از اوامر الهی و تمسک به دستورات آسمانی فردی و اجتماعی حاصل می‌شود.

حضرت آیت الله نجفی با تاکید بر اینکه مؤسسات علمی دانشگاهی برای بیان دیدگاه ها و انجام پژوهش ها در علوم مادی تلاش می کند، اما نجف اشرف به علوم روحی، دینی و اصلاح نفس می پردازد، افزودند: همکاری میان این دو مؤسسه و سرمایه گذاری توانایی ها در خدمت بشریت، امری ضروری است.

با جهاد خود ثابت کردید که امام حسین (ع) زنده است

آیت الله بشیر نجفی در دیدار جمعی از خانواده شهدا گفتند: دشمنان عراق در کمین عراق هستند و ما همگی باید با نیرو های امنیتی برای پایان دادن به آن متحد و همراه شویم.

ایشان ادامه دادند: شهدای ما در مقابل دشمنان عراق و بشریت از شرق و غرب ایستادند و ما اگر به خانواده های شهدا و ایتام شهدا رسیدگی نکنیم، در برابر رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) خجالت زده خواهیم بود؛ چرا که اینان موجب افتخار، عزت و کرامت ما هستند و در زمره قهرمانان اسلام می باشند که با آن ها پیروز شدیم و از مقدسات محافظت شد.

آیت الله نجفی افزودند: هر کدام از ما، چه فقیر و چه دارا، نباید در قبال خانواده های شهدا کوتاهی کنیم.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود اشاره کردند: شما با جهاد خود ثابت کردید که امام حسین (ع) زنده است و باید به فرزندان شهدا بگوییم که پدران آن ها به همراه یاران امام حسین (ع) و پیروان ایشان هستند لذا باید سرشان را بالا بگیرند.

منبع:خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/