شاهرود علما

حضرت آیت‌الله نوری همدانی

 حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به نتایج جهاد در عرصه های گوناگون گفتند: کسی که می‌خواهد حکومت را به دست آورد یا ارزش های دینی را اجرا کند یا علوم الهی به دست بیاورد راهی به جز جهاد ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، حضرت آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به اهمیت و جایگاه شهید و شهادت در دین مبین اسلام گفتند:  مسئله شهید و شهادت از مسائل مهم است و فضیلت و پاداش آن در روایات اهل بیت(ع) ذکر شده و قرآن کریم تصریح کرده که “هیچگاه تصور نکنید کسانی که شهید شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و در پیشگاه خدای متعال روزی میخورند”.

ایشان با بیان اینکه جهاد با جنگ فرق دارد، تاکید کردند: باید به وسیله جهاد دشمنان را کنار زد تا از فساد جلوگیری شود اگر جهاد و شهادت نبود فساد، فحشا و امور خلاف نظام اسلامی به وسیله استبداد و استکبار در کشور حاکم می‌شد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که امنیت، سیاست و اقتصاد دینی در انقلاب اسلامی پیگیری می‌شود گفتند: باید به جانبازان و بازماندگان شهدا خدمت شود. جانبازان زحمات و فشارهایی را تحمل می‌کنند تا به شهادت برسند.

ایشان با بیان این که هر ملتی که جهاد را ترک کند؛ فقر و ذلت گریبانگیر آنها می‌شود، گفتند: برای انجام جهاد لازم است آمادگی وجود داشته باشد. اکنون اگر آیت‌الله العظمی خامنه‌ای امر کنند میلیون‌ها انسان عاشق شهادت به میدان‌ها می‌روند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در زمینه جهاد در راه خدا باید رجل الهی وجود داشته باشد، گفتند: جهاد شامل ارزش الهی است و باید افرادی در این زمینه راه را برای بندگان خدا باز کنند؛ مردان الهی از خداوند می‌خواهند که قدم‌های آنها را استوار کنند بنابراین با این نیت به میدان آمدند.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در پایان با اشاره به نتایج جهاد در عرصه های گوناگون گفتند: کسی که می‌خواهد حکومت را به دست آورد یا ارزش های دینی را اجرا کند یا علوم الهی به دست بیاورد راهی به جز جهاد ندارد.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/