شاهرود علما

یادگاه شهیدان

 طلبه با بصیرت سید محمد طباطبایی از سالکان انقلاب خمینی(ره) بود که در وصیت نامه اش نوشت :«هرچه توان دارید، آن را برای اسلام صرف کنید و بس»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، دفتر حیاتش در سال ۱۳۳۳ هجری شمسی در کوهپایه اصفهان و در میان خانواده ای متدین و محترم گشوده شد.

او تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه ادامه داد و پس از آن به فراگیری علوم دینی علاقه مند شد. در سال ۱۳۵۰ وارد شهر مقدس قم شد و در مدرسه حقانی قم که از قوی ترین مدارس قم به حساب می آمد ساکن و به تحصیل علوم و معارف مشغول شد.

وجود استادانی فرزانه و انقلابی در آن مدرسه، دریچه هایی از زمان شناسی و بصیرت انقلابی را به روی او گشودند و بی شک در شاکله فکری و اخلاقی آن شهید بزرگوار تاثیرگذار بوده است.

فعالیت های سیاسی و اجتماعی

با اوج گیری انقلاب و حرکت مردمی، او نیز بر دامنه فعالیت های انقلابی خود افزود و نقش موثر و فعالی در توزیع اعلامیه و نوارهای امام خمینی(ره) داشت.

ایشان پس از پیروزی نهضت امام(ره)؛ در دادستانی انقلاب تهران مشغول خدمت شد.

شهید ترور

یکی از منافقان با توبه و ندامت ریاکارانه اش خود را از مجازات تبرئه کرده بود و مشغول همکاری با نیروهای انقلابی شد، او پس از مدتی نیت پلید خودش را برملا کرد  در یک اقدامی ناجوانمردانه در سال ۱۳۶۱ طلبه با تقوا سید محمد طباطبایی را ترور کرد.

پیکر پاک این سرباز امام زمان(عج) پس از انجام مقدمات لازم، در گلزار شهدای قم دفن گردید.

از کلمات به یاد مانده

به یاد خدا باشید که همه چیز از اوست و به او بر می گردد.

در زندگی، پیامبر و ائمه هدی(علیهم السلام) را الگو قرار دهید که بسیار کارساز است، زندگی انسان به یاد و نام آنها رونق پیدا می کند و خدایی می شود.

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا

منبع: شاهدان روحانی

انتهای پیام/