شاهرود علما

آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی

عضو جامعه مدرسین گفت: مردم صاحبان حقیقی انقلاب و نظام هستند و باید به اعتراضات کسانی که دچار ضرر مالی شده‌اند هرچه سریع‌تر رسیدگی کرد و خواسته‌های آن‌ها در مورد اشتغال، بیکاری و گرانی به‌حق بوده و نمی‌توان و نباید آن را نادیده گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی صبح امروز در ابتدای درس خارج اصول که در مدرسه مرحوم آیت‌الله گلپایگانی برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به ابعاد مثبت انقلاب اسلامی در ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی نعمتی است که تنها منحصر به مردم و کشور ایران نیست و باید به‌درستی از آن محافظت کنیم.

وی به حوادث چند روز اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: باید توجه داشته باشیم که یکی از مطالبات همیشگی مردم حفظ انقلاب اسلامی بوده زیرا قبل از انقلاب چیزی به‌عنوان اسلام در کشور وجود نداشت و انقلاب با تأثیرات جهانی مانند منزوی کردن اسرائیل در جهان و ایستادگی در برابر آمریکا و عربستان قدرت حقیقی اسلام را آشکار کرده و شیعه را به جهانیان معرفی کرد.

عضو جامعه مدرسین با تبیین رد پای داعش و دشمنان اسلام در ناآرامی‌های اخیر کشور خاطرنشان کرد: با بررسی درست و شناخت ابعاد کامل فعالیت‌های دشمنان برای از بین بردن انقلاب می‌توانم به‌راحتی رد پای دشمنان اسلام ازجمله داعش و آمریکا را در ناآرامی‌های چند روز اخیر در کشور دید و لازم است مردم با هوشیاری بیشتر دربیان خواسته‌های به‌حق خود عمل کنند.

وی طراحی بودجه سال ۹۷ را بسیار معقول و در جهت درست دانست و تصریح کرد: یکی از دلایلی که می‌توان ادعا کرد دشمنان انقلاب در ناآرامی‌های کشور دخالت دارند زمان برپایی این اغتشاشات است، وقتی بودجه با بهترین طراحی برای آینده روشن کشور به مجلس ارائه‌شده و کشور در جهت خوبی درحرکت است دشمن به اجرای برنامه خود دست میزند تا با ناآرامی کشور را از حرکت خود بازدارد.

فاضل لنکرانی توجه به مشکلات و مطالبات حقیقی مردم  را مهم‌ترین وظیفه دولت عنوان کرد و گفت: مشکل بیکاری سال‌هاست جوانان کشور را درگیر کرده و متأسفانه تبعات غیرقابل‌انکاری نیز در کشور داشته است اما نباید تلاش دولت را برای رفع این مشکل نادیده گرفت ولی متأسفانه  نتوانسته‌اند آن را رفع کنند.

وی با بیان اعتراضات مردمی که در مؤسسات مالی دچار ضرر شده‌اند، تأکید کرد: مردم صاحبان حقیقی انقلاب و نظام هستند و  باید به اعتراضات کسانی که دچار ضرر مالی شده‌اند هر چه سریع‌تر رسیدگی کرد و خواسته‌های آن‌ها در مورد اشتغال، بیکاری و گرانی به‌حق بوده و نمی‌توان و نباید آن را نادیده گرفت.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) نظام ولایت‌فقیه را یکی از سالم‌ترین نظام‌های حاکم بر دنیا معرفی کرد و گفت: تحلیلگران منصف دنیا با بررسی همه ابعاد نظام ولایت‌فقیه این نظام را سالم‌ترین نظام‌های موجود  در دنیا معرفی کرده‌اند و هیئتی از روسیه و اتاق فکر پوتین با بررسی حکومت‌های دنیا نظام ولایت‌فقیه را سالم‌ترین حکومت می‌داند.

وی با توصیه به جوانان برای بیداری و فریب نخوردن از توطئه‌های دشمن ابراز کرد: مردم در همه حال در جهت حفظ نظام گام برداشته ولی روحانیت نیز باید به وظیفه حقیقی خود عمل کرده و تبیین درست انقلاب و نظام اسلامی بپردازد و امیداست هر چه سریع‌تر مسببان اصلی این قائله برای هم مردم مشخص شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/