شاهرود علما

آیت‌الله نوری‌همدانی

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید مسلمانان در دنیا مستقل و خودکفا بوده و در برابر استکبار ایستادگی کنند و در حفظ استقلال اماکن مقدس خود مثل مکه، مدینه و قدس باصلابت بایستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مسئولان بازرسی نیروهای مقاومت بسیج سراسر کشور با تأکید بر تفکر و تدبر درآیات قرآن کریم و کائنات اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های اسلام رشد فکری، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مسلمانان است.

وی با اشاره به ۳۰۰ آیه قرآن کریم درباره تدبر و فرهنگ افزود: باید مسلمانان امتی باعظمت و اقتدار در جهان بوده و این رشد نیز بدون تدبر درآیات الهی و تلاش هرگز میسر نخواهد شد.

مرجع تقلید شیعیان نخستین گام در رشد فرهنگی را شناخت خداوند دانست و گفت: باید با تفکر در آیات الهی قرآن کریم و نهج‌البلاغه به‌عنوان بهترین کتاب زندگی، خداوند را شناخته و در جهت رشد فرهنگی پیش برویم.

وی با توصیه به جوانان برای ثبت آیات و روایات تصریح کرد: حتماً آیات و روایاتی را که می‌خوانید را در جایی ثبت کنید تا با مراجعه مکرر به آن و تفکر در آن‌ها روزبه‌روز به بصیرت و جهان‌بینی بیشتری دست پیدا کنید.

استاد حوزه علمیه قم سعادت انسان را در گرو ایمان و یقین دانست و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توحید و یقین باید به عالم هستی و نظم کائنات توجه کرد و از کنار هیچ مخلوقی در عالم بی‌توجه رد نشد.

وی با بازخوانی نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر بیان کرد: حضرت علی(ع) در این نامه برای خود و مالک‌اشتر آرزوی شهادت می‌کند، شهادت یکی از بزرگ‌ترین و رفیع‌ترین جایگاه‌ها در اسلام بوده و این شهادت‌طلبی درگرو رشد فرهنگی و  اجتماعی مسلمانان است.

آیت‌الله نوری همدانی رشد در حوزه سیاسی و اقتصادی را برای امت مسلمان از واجبات دانست و افزود: باید مسلمانان در دنیا مستقل و  خودکفا بوده و در برابر استکبار ایستادگی کنند و در حفظ استقلال اماکن مقدس خود مثل مکه، مدینه و قدس باصلابت بایستند.

وی در ادامه با توصیه به توجه و اهمیت دادن به نماز اول وقت خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های رسیدن به توحید و یقین تحجر و شب‌بیداری بوده و انسان نباید خود را از برکات نماز اول وقت محروم کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/