شاهرود علما

آیت الله العظمی مکارم

 بارها گفته ایم عرفان هاى کاذب سر از مسائل خطرناک دینى و اجتماعى و اخلاقى در می آورند که یک نمونه اش همین حادثه دردناک تهران بود. این جنایت تا کنون در کشور ما سابقه نداشت که شخص تبهکارى سوار ماشین شود و مردم بیگناه و مدافع امنیت را زیر بگیرد و به قتل برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، حضرت آیت الله مکارم شیرازى در ابتداى درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، گفتند: حادثه ناگوارى که اخیراً در تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت چند نفر از مأموران انتظامى و بسیجى و موجب تخریب و سوزانده شدن اموال مردم شد، مورد تأسف شدید گردید. ما به روح همه آن شهیدان درود مى‌فرستیم که در راه حفظ امنیت هموطنان خود، جان خود را به وسیله عده‌اى از درویش‌هاى گمراه از دست دادند.

معظم له سپس افزودند: مسئله مهم اینجاست که بارها گفته‌ایم عرفان‌هاى کاذب سر از مسائل خطرناک دینى و اجتماعى و اخلاقى در مى‌آورند که یک نمونه‌اش همین حادثه دردناک تهران بود. این جنایت تا کنون در کشور ما سابقه نداشت که شخص تبهکارى سوار ماشین شود و مردم بیگناه و مدافع امنیت را زیر بگیرد و به قتل برساند. آرى این عارفان کاذب این بدعت را به نام خود ثبت کردند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازى در بخش دیگرى از سخنان خود در مورد عرفان های کاذب افزودند: در واقع آنها کار داعشى‌ها را انجام دادند، داعشى‌ها همان وهابیان طرفدار توحید کاذبند که همه را غیر از خود کافر مى‌پندارند و خونشان را مباح مى‌دانند، این گروه هم طرفدار عرفان کاذبند و از جهاتى شبیه به هم هستند.

معظم له خاطرنشان کردند: امیدواریم مسئولین محترم وقتى مى‌خواهند درباره آنها سخن بگویند مراقب تعبیرات خود باشند و چیزى برخلاف آموزه‌هاى دینى که نتیجه معکوس خواهد داشت نگویند و نیز امیدواریم همه آن تبهکاران به زودى به جزاى کار خود برسند. خداوند همه را از شر اشرار محفوظ دارد.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/