شاهرود علما

حجت الاسلام احمد احمدی

مراسم بزرگداشت حجت الاسلام احمد احمدی با حضور اساتید و علمای حوزه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، مراسم بزرگداشت ارتحال عالم ربانی حجت الاسلام احمد احمدی شامگاه دوشنبه از سوی مراکز حوزوی در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این مراسم آیت الله العظمی سبحانی، آیت الله علوی بروجردی، آیت الله ابراهیم امینی، آیت الله مصباح یزدی، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، آیت الله سید محمد غروی، آیت الله مرتضی مقتدایی و آیت الله خرازی از اساتید سطوح عالی حوزه حضور داشتند.

همچنین در این مراسم سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان، طلاب، دانشجویان و اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم قم حضور داشتند.

حجت الاسلام حاج ابراهیمی در این مراسم طی سخنانی مرگ را عصاره زندگی انسان‌ها دانست و گفت: انسان در دنیا به شیوه‌ای که زندگی می‌کند خواهد مرد.

وی اظهار داشت: اگر به معارف الهی که توسط انبیا برای ما به ارمغان آورده شده ایمان و معرفت قلبی داشته باشیم و در عمل پیاده کنیم به زندگی و حیات طیبه می‌رسیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام زین العابدین(ع) حیات طیبه را برای ما در دعای ابوحمزه تعریف کرده‌اند، گفت:‌ایشان از خداوند می‌خواهند که برای ما حیاتی طیبه که در آن شادمانی پایدار و کرامتی فراگیر وجود دارد را عنایت فرماید.

مرحوم احمدی، معلمی به تمام معنا بود

وی در ادامه به ابعاد شخصیتی مرحوم حجت الاسلام احمدی اشاره کرد و گفت: زندگی این عالم ربانی مصداق بارز حیات طیبه بود و افراد بسیاری از زندگی این عالم بزرگ بهره‌مند شده‌اند.

حجت الاسلام حاج ابراهیمی با بیان اینکه مرحوم احمدی، معلمی به تمام معنا بود، گفت: این عالم ربانی در رفتار و گفتار خود بسیار صادق بود و در انتقال علم به دانشجویان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد.

وی انتشار بیش از  هزار و ۴۵۰ عنوان کتاب در زمینه علوم انسانی و نیز تألیف و  ترجمه بسیاری کتاب‌ها و ارائه مقالات علمی را از برخی اقدامات این دانشمند بزرگ برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/