شاهرود علما

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی تصریح کردند: شناساندن شخصیت هایی که نمونه اخلاق و صاحب مکارم و فضایل بوده اند، برای نسل امروز که نیازمند الگوی زندگی ایمانی و با صداقت است، لازم و ضروری می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به همایش بزرگداشت مرحوم آیت الله سید کرامت الله حسینی به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

قال اللّه الحکیم: «یرْفَعِ اللّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ»

السّلام علیکم و رحمهالله

 تجلیل و تکریم از وارثان علوم وحیانی، و هادیان و رهبران دینی و عالمان و راویان عترت نبوی صلوات الله علیهم اجمعین، وظیفه شرعی و اخلاقی و انسانی می باشد.

شناساندن شخصیت هایی که نمونه اخلاق و صاحب مکارم و فضایل بوده اند، برای نسل امروز که نیازمند الگوی زندگی ایمانی و با صداقت است، لازم و ضروری می باشد. اگر جامعه بخواهد به شاهراه سعادت و ترقّی و کمال برسد باید در این مسیر به زوایای زندگی بزرگان و مجاهدان و انسان های پارسا و متّقی آشنایی کامل داشته باشد، و آنان را همیشه زنده و جاوید بداند، و مجاهدت های آنها را فراموش ننماید.

یکی از این عالمان مجاهد و شخصیت های عظیم الشأن که عمر پربرکت خود را در راه اعتلای کلمه الله و مبانی و معارف نورانی اسلام گذراند، و با تحمّل شدائد و مشکلات توانست خدمات شایانی در راه رفاه و آسایش و دینداری مردم داشته باشد؛ مرحوم آیه الله آقای حاج سید کرامت الله حسینی رضوان الله تعالی علیه بود.

ایشان از اعلام دین و خدمتگزاران صادق اسلام و مذهب حقه جعفری علیه السلام، و مدافع و حامی واقعی از ولایت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام بود. فقیهی شجاع که در عرصه های مختلف به خصوص در مبارزه با اهل بدعت و فرقه های ضالّه، سربازی خدوم برای مولای خود حضرت بقیه الله الأعظم ارواح العالمین له الفداء بود.

آن فقید سعید، حقّی بزرگ به مردم شریف استان کهگیلویه و بویر احمد، و همچنین مردم شریف استان فارس داشت که باید با ادامه راه صحیح آن مرحوم، مقداری از حقوق و دیون خود را اداء نمایند.

حقیر، یاد آن عالم عظیم الشأن را گرامی داشته، و از حوزه‌های علمیه و علماء اعلام می‌خواهم که روش صحیح ایشان را دنبال نمایند.

به همه شرکت کنندگان در این همایش باشکوه، و آقازاده فاضل و محترم ایشان جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای سید شرف الدین ملک حسینی، عرض ادب و احترام دارم. ان شاء الله تعالی از عنایات حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف بهره مند باشید.

صفر المظفر ١۴٣٩ هـ.ق

لطف الله صافی

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/