شاهرود علما

آیت الله العظمی سبحانی

 جلوگیری از رباخواری بانک ها، جلوگیری از واردات بی حد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل، سه راه برای رفع مشکلات موجود کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، حضرت آیت الله سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در واکنش به اتفاقات اخیر در کشور، اظهار داشتند: جمهوری اسلامی نعمتی برای ماست که خداوند متعال به ما داده و باید قدر آن را بدانیم.

ایشان ابراز داشتند: شما دوره قبل از انقلاب را ندیده اید؛ این همه آبادانی و فعالیت های علمی در کشور وجود نداشت؛ پس از انقلاب بود که شاهد امکانات و آبادانی های زیاد بوده ایم.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: بنده پس از سال های زیاد به دلیل فوت همشیره به تبریز سفر کردم و اصلا این شهر را نشناختم؛ آنچه  بنده از تبریز به یاد داشتم، با آنچه که جدیدا مشاهده کردم، تفاوت بسیاری داشته است که به برکت انقلاب اسلامی ایران انجام شده است.

این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: البته کسی منکر مشکلات موجود نیست؛ اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمی توانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم.

حضرت آیت الله سبحانی بیان داشتند: مسئولان کشور باید به فکر مردم باشند و مشکل معیشت، درآمد و اشتغال آنان را حل کنند؛ ما دولت بی مشکل در دنیا نداریم و برای همه دولت ها پیش آمدهایی به وجود می آید؛ اما باید با برنامه ریزی این مشکلات را حل کرد.

ایشان با بیان اینکه سه راه برای رفع حل مشکلات موجود وجود دارد، اظهار داشتند: جلوگیری از رباخواری بانک ها، جلوگیری از واردات بی حد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل، سه راه برای رفع مشکلات موجود کشور است.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: امروز رباخواری بانک ها، مردم را بیچاره کرده است؛ چراکه شخص پس از گرفتن وام، قادر به پرداخت اصل پول و سود ۳۰ درصدی آن نیست و سر از زندان در می آورد.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساختند: کفش تبریز در دنیا بی نظیر است؛ اما امروز بر اثر واردات بی حد و حصر، بسیاری از کارخانه های تولیدات کفش بسته شده و مردم بیکار شده اند؛ با جلوگیری از این واردات، بسیاری از مردم و جوانان سرکار رفته و کم کم مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

معظم له تصریح کردند: لازم نیست که همه زنان پشت میز، کار کنند؛ چراکه امکان ندارد برای تمام مردان و زنان اشتغال ایجاد کرد؛ زنان می توانند با فعالیت در منزل و تربیت فرزندان در آینده کشور مثمرثمر باشند.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/