شاهرود علما

دیدار با رهبر انقلاب

شیخ عبدالستار محمد السید وزیر اوقاف سوریه در گفتگو با خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به نوید آیت الله خامنه ای مبنی بر برگزاری نماز جماعت در قدس، دیدار با ایشان را تاریخی و بسیار مهم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، شیخ عبدالستار محمد السید وزیر اوقاف سوریه در حاشیه برگزاری سیزدهمین نشست علمائی در کشور سوریه در گفت و گو با سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به نوید آیت الله خامنه ای مبنی بر برگزاری نماز جماعت در قدس، دیدار با ایشان را دیداری تاریخی دانست که در بردارنده نتایج بسیاری است.

عبدالستار محمد السید افزود: بعد از پیروزی هایی که در خط مقاومت تحقق یافت و با توجه به نویدی که آیت الله خامنه ای مبنی بر اینکه ما در قدس نماز خواهیم خواند، ما تمامی قدرت ها و احزاب را برای ایجاد وحدت اسلامی و پشت سر گذاشتن اختلافات و تفرقه جمع می کنیم و به اذن خداوند در قدس نماز خواهیم خواند.

وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین نشست علمائی در کشور سوریه گفت: این همایش از موفق ترین همایش های وحدت اسلامی و دربردارنده فعالیت های بسیار خوبی بود و بیانگر خط مقاومت حقیقی در برابر طرح های دشمن صهیونیستی، آمریکایی و وهابی بود.

* دیدار با امام خامنه ای تاریخی بود

عبدالستار السید در پاسخ به سئوالی درباره سفر اخیرش به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: این سفر از بهترین سفر هایی بود که در طول این مدت داشته ایم و به دیدار تاریخی با حضرت آیت الله امام خامنه ای منتهی شد که از سخنان گهربار و سودمندی که ایشان برای هیئت همراه بیان کردند، بهره مند شدیم.

وی ادامه داد: ایشان به هیئت سوری نهایت توجه و اهتمام را داشتند و بشارت برگزاری نماز در قدس به اذن خداوند متعال را به ما دادند و سپس در خصوص سوریه صحبت کرده و آن را خط مقدم مقاومت دانستند و گفتند ایران از سوریه حمایت می کند و بشار اسد یک قهرمان بزرگ است. این دیدار از با اهمیت ترین دیدارهایی بود که تا به حال شاهد آن بودیم.

گفتنی است در دیدار وزیر اوقاف سوریه با مقام معظم رهبری که ۱۰ اسفند برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به وی گفتند: آن روز که نمازجماعت را در قدس بخوانید، ‌به‌زودی خواهد آمد و وزیر اوقاف سوری هم جواب داد در آن روز شما امام جماعت ما خواهید بود.