شاهرود علما

به گزارش شاهرود علما،حجت الاسلام والمسلمین سالک عصر امروز در دیدار اعضای هیئت رئیسه کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه که در قم برگزار شد، با بیان اینکه خطری که در فتنه آینده تهدید می کند در بُعد اسلام و انقلاب است گفت: در فتنه اخیر دشمنان از ولایت عبور کردند  و حالا در فتنه جدید به دنبال تخریب اسلام و انقلاب می باشد؛ بنابراین نقش حوزه دراین  رویارویی و برای  دفع فتنه جدید بسیار سنگین تر از گذشته است.

 عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:مسئولین حوزه علمیه باید برای اداره مساجد و تربیت مبلغین توانمند فکری کنند.

وی با بیان اینکه اگر مواظب نباشیم در مجلس آینده دیگر روحانیت نخواهد بود و کسانی که وارد مجلس می شود با دیدگاهای مختلف هستند و با ارزش های دینی و اسلامی کمترین آشنایی را دارنداظهار داشت: یکی از فعالیت های  جدی حوزه می تواند در موضوع تربیت روحانی در مسائل مختلف حقوقی، فقهی و سیاسی و دیگر مسائل برای آینده بهتر مجلس باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سالک  گفت: نکته دیگر نظارت حوزه علمیه بر وضع معیشتی طلاب است. اگر به وضع معیشت طلاب توجه نشود قطعا دچار آسبیب های جدی خواهیم بود.حضور روحانی دردانشگاه و مراکز علمی پررنگ شود  این حضور مبانی دینی را تقویت می کند واجازه نمی دهد به مبانی ارزش توهین شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار این است باید شاهد مدیریت جهانی ازسوی جامعه المصطفی باشیم و در این عرصه آفریقا درنقطه اوج قرار دارد.