شاهرود علما

به گزارش شاهرود علما، مسعود احمدی افزادی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه پیرامون تشریح برنامه های مرکز صدا وسیمای استان درایام نوروز و سال ۹۶ اظهار کرد: سال ۹۶ سال پرالتهاب برای کشور بوده وشاهد فراز وفرودهایی مختلف بودیم.

وی افزود: در تمام حوادث تلخ وشیرین از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن ودهه فجر، مناسبت های دینی، حوادثی چون سانچی، سقوط هواپیما و زلزله ها خبرنگاران در تمام عرصه ها به خوبی حضور پیدا کردند.

مدیر کل صداوسیمای استان اصفهان با بیان اینکه خبرنگاران اصفهان همواره سریع، منصف، دقیق، عالمانه وعادلانه خبررا منعکس می کنند گفت: این امر، رکنی از ارکان اساسی جوامع پیشرفته است، داشتن خبرنگاران پیشرو واطلاع رسان شاخصه جوامع پیشرفته است.

وی اذعان کرد: امروز توسعه متوازن زمانی اتفاق می افتد که اطلاع رسانی به هنگام نیز رقم بخورد، تنگناهای مالی، مشکلات مالی وعدم تخصیص های ناتمام درسال ۹۶ اتفاق افتاد که البته ما مجاز به گفتن نداشتن ها نیستیم.

احمدی خاطرنشان کرد: ما تولید و پخش سریال های تاریخی بزرگی را در دستور کار خود در سال ۹۷ قرار داده ایم، در همین راستا سریال نوروز با ماهیت اقتصاد مقاومتی و به شکل طنز با نام «هیچ کاره» با حضور بازیگران ملی و بومی در کاشان تهیه وتولید شد

وی اضافه کرد: برنامه غزلستان که مشاعره با لهجه اصفهانی واشعار اصفهانی در خانه مشروطیت با حضور دکتر آذرم تولید شده، درایام نوروز پخش می شود.

مدیر کل صداوسیمای استان اصفهان پخش ویژه برنامه هایی چون ستاره چینی و زنده رود وارتباط مستقیم با راهیان نور وبرنامه های متنوع تولیدی در حوزه کودک ونوجوان را از دیگر برنامه های پیش بینی شده درایام نوروز عنوان کرد.

احمدی ابراز کرد: ویژه برنامه سال تحویل با نام «ناز نوروز» روز ۲۹ اسفندماه از ساعت ۱ بعد ظهر تا ساعت ۷ عصر در کاخ موزه چهلستون با حضور هنرمندان ومردم تهیه و پخش می شود و بعد از اذان مغرب ویژه برنامه تحویل سال نو با توجه به سالگرد شهادت امام هادی علیه السلام از گلستان شهدا پخش می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به میلاد امام علی (ع) نیز برای ۱۱ فروردین ویژه برنامه‌های خوبی داریم، دو ویژه برنامه برای شهادت حضرت زینب به نام مدافعان حرم خواهیم داشت که شامل ۲ مستند است؛

وی در ادامه از راه اندزای و ساخته شدن مجهز ترین حوزه خبری در بین مراکز استان های کشور در مرکز صداو سیمای استان اصفهان خبر داد و افزود: برنامه متنوع رادیویی، سیمایی و جتی راه اندازی کانا ل های فضای مجازی با محتواهای مرتبط با ایام نوروز و گردشگری از دیگر اقدامات مرکز صداو سیما خواهد بود.

احمدی بیان کرد: بیش از ۱۰ روز است در حوزه های خبر، سیما و صدا در حال اطلاع رسانی درست و منطقی در مورد مشکلات بازنشستگان و کشاورزان هستیم.

در ادامه جلسه سید مجید زنجانی معاون فضای مجازی صداو سیمای استان از کسب رتبه های برتر این مرکز در سطح کشور در عرصه های مختلف خبر داد و گفت: در حال حاضر به صورت مستقیم دارای ۳۷ کانال سروش و تلگرام هستیم که در آن موضوعات خبری، رادیویی، گردشگری، صنعت و تجارت ارائه می شود.

وی درادامه از رایزنی های انجام شده با ستاد سفر استان و شهراصفهان برای راه اندازی کانال اطلاع رسانی ویژه ایام وروز و مسافران با ادرس isf97@ خبرداد و تصریح کرد: تولید و نشر محتوا با کمک همه دستگاه ها و آرشیوی صداو سیما در فضای مجازی و همچنین برگزاری کنفرانس ملی در عرصه سواد رسانه ای و فضای مجازی با همکار ی دانشگاه اصفهان در سال آینده به صورت الکترونیکی و فضای وب از دیگر برنامه ای این معاونت است.

در ادامه جلسه سید علی معصومی زاده معاون سیما مرکز صداو سیمای استان و همچنین سید محسن طباطبایی معاون خبر استان نیز به تشریح برخی از برنامه ها و رتبه های کسب شده در عرصه مرتبط با حوزه کاری خود در سطح کشور پرداختند