شاهرود علما

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

 همه بخصوص حوزویان باید خود را مجهز به سلاح علم و عمل نموده تا بتوانند در مقابل این هجمه ها، از دین و معارف مکتب دفاع نمایند و همیشه آماده پاسخگویی به شبهات باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی امروز در یدار جمعی از فعالان عرصه مهدویت، ضمن عرض تبریک و تهنیت بمناسبت اعیاد شعبانیه بخصوص عید بزرگ میلاد حضرت بقیه الله الأعظم ارواح العالمین له الفداء اظهارداشتند: بنده این اعیاد بزرگ و بسیار پراهمیت را تبریک عرض می کنم و امیدوارم که همه، تحت عنایات ائمه طاهرین صلوات الله علیهم اجمعین مخصوصاً حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) یبش از پیش به مقامات علمی و عملی نائل شوید. قدر این مجموعه ها را بدانید و خداوند را بر این نعمت و توفیق، شاکر باشید.

این مرجع تقلید در بخشی از بیانات خود، با اشاره به اینکه، اساس دین و ایمان و ولایت، مهدویت است افزودند:

مسأله ولایت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مسأله ای بسیار بسیار با اهمیت است، لذا همه باید در این مقام باشیم که این مطلب هر چه بیشتر در بین مردم شایع بشود. همیشه باید یاد آن حضرت باشیم و مردم را با یاد ایشان مأنوس کنیم. استاد اعظم ما  حضرت آیت الله العظمی بروجردی به طلابی که برای تبلیغ می رفتند توصیه می کردند که در همه حال به یاد حضرت باشند و به مردم هم توصیه کنند که در همه حالات یاد حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف فراموش نشود.

حضرت آیت الله صافی در بخش دیگری از سخنان خود، با قرائت اشعاری مهدوی که در کودکی آنها را می‌خوانده‌ اند بیان داشتند: صاحب اصلی همه و حوزه ها، وجود مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و هرکس به گونه ای خود را به خدمت حضرت ملازم کند و مردم را بیشتر با این فرهنگ آشنا کند، عبادتی انجام داده است که بالاتر از آن، عبادتی نیست.

ایشان، با اشاره به هجمه دشمنان علیه معارف دین بخصوص مهدویت، گفتند: همه بخصوص حوزویان باید خود را مجهز به سلاح علم و عمل نموده تا بتوانند در مقابل این هجمه ها، از دین و معارف مکتب دفاع نمایند و همیشه آماده پاسخگویی به شبهات باشند.

معظم له در بخش دیگری از توصیه های خود، بیان کردند: شاهرود علما مهدویت در حوزه های علمیه باید در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد و بعنوان یکی از دروس اصلی، مطرح شود و کتاب های معتبر مهدوی بعنوان کتاب درسی مورد استفاده طلاب و فضلا معرفی شود.

این مرجع تقلید در پایان تصریح نمودند:توفیقاتی که برای انسان در احیای امر حضرت به دست می آید، نشأت گرفته از توجهات خداوند و حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است. این توفیق را به هر کسی نمی دهند، باید قدردان آن بود. انشاء الله موفق و مؤید باشید.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/