شاهرود علما

حضرت آیت صافی گلپایگانی

 اگر جامعه، زهرای اطهر سلام الله علیها را واقعاً بشناسد و اگر زندگی علی مطهر علیه الصلاه و السلام را الگوی رفتاری خود قرار دهد نورانیت مضاعفی، جامعه را فرا می‌گیرد و دل‌ها را روشن و اندیشه‌ها را پاک و مطهّر خواهد نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، متن پیام حضرت آیت صافی گلپایگانی به همایش بزرگ ریحانه النبّی علیهماالسّلام در شهرستان مهر به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 اللّهم صل علی محمد و اهل بیته و صلّ علی البتول الطاهره الصدیقه الزکیه حبیبه المصطفی و قرینه المرتضی و سیده النساء حلیفه الورع و الزهد و تفّاحه الفردوس و بلّغها منا تحیه و سلاماً.

 و سلام و رحمت الهی بر شما عزیزان شرکت‌کننده در همایش با شکوه ریحانه النبیّ و سلام بر فاطمیون و کسانی که آن حضرت را، در زندگی خود الگو و اسوه قرار داده‌اند.

  از برگزار کنندگان این همایش مقدّس که به مناسبت ولادت با سعادت بانوی بزرگ جهان بشریت اولین شهید و مدافع راستین راه ولایت و امامت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها با اخلاص تمام و نیّت پاک و با جدیت کامل در بارگاه مقدّس فاطمی، عرض ادب و چاکری دارند تشکّر ویژه دارم؛ طوبی لهم و حُسن مآب.

  اهمیت برگزاری این همایش‌ها از آنجا معلوم می‌شود که جامعه ما نیاز وافر به معنویت و درک حقایق و شناخت راه و رسم زندگی پاکان دارد. در اجتماعی که مادیت و مظاهر دنیوی و جاه‌طلبی، ظلم و ستم و زورگویی و استبداد و استکبار، بر صداقت و راستی و عدالت و حق‌پرستی غلبه پیدا کرده است، برای نجات این جامعه، راهی غیر از شناخت پیشوایان راستین و رهبران معصوم نمی‌باشد.

بشرِ امروز اگر بخواهد خودش را از این وضعیت اسف‌بار نجات دهد، باید راهی را انتخاب کند که در آن، مکارم اخلاق و صفات حمیده و خصائص پسندیده انسانی حاکم باشد و امروز، ما و شما، همه مسئول هستیم، چرا که در معرّفی واقعی این انسان‌های نمونه تاریخ کوتاهی کرده‌ایم.

  اگر جامعه، زهرای اطهر سلام الله علیها را واقعاً بشناسد و اگر زندگی علی مطهر علیه الصلاه و السلام را الگوی رفتاری خود قرار دهد و اگر فرهیختگان و دانشمندان ما، نهج البلاغه امیرالمؤمنین و خطبه فدکیه فاطمی را بارها و بارها قرائت نمایند و از معارف والای آن بگویند و بنویسند، نورانیت مضاعفی، جامعه را فرا می‌گیرد و دل‌ها را روشن و اندیشه‌ها را پاک و مطهّر خواهد نمود.

 کوتاه سخن آن‌که «لو علم النّاس محاسن کلامنا لاتّبعونا» زیبایی‌های کلام معصومین را به دیگران ابلاغ کنید و حقیقت اسلام که پیامبرش رحمه للعالمین است را برای جهانیان تبیین نمایید تا ملّت‌ها بدانند که ما به غیر از صلح و صفا و صمیمیت برای همه، چیز دیگری نمی‌خواهیم.

 در پایان، از ارواح مطهّره اولیای الهی به ویژه حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیهم أجمعین، استمداد می‌طلبیم که راه و روش رسیدن به کمال و سعادت را انتخاب نموده و با عنایات حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف پیرو واقعی آن ذوات مقدّسه باشیم و صلّی‌الله علی سیّدنا محمد و آله الطاهرین.

لطف الله صافی
۱۶ جمادی الثانیه   ۱۴۳۹ ه . ق

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/