شاهرود علما

آیت‌الله سبحانی

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهتمام همگانی در خواندن کتاب و تولید علم گفت: برای آنکه جامعه‌ای عاری از فساد داشته باشیم و مشکلات جامعه کم شده و جامعه جوان پویایی داشته باشیم باید جوانان را به سمت کتابخوان کردن سوق دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد با اشاره به اهمیت و ضرورت کتاب و کتابخوانی در زندگی بشر اظهار داشت: پیشرفت و رشد علمی بشر فقط از طریق کتاب حاصل می‌شود و ملت‌هایی که کتابخوان بوده‌اند از تمدنی پیشرفته برخوردار هستند.

وی با نقل روایتی از رسول گرامی اسلام(ص) گفت: بر اساس این روایت، نخستین چیزی که سبب از بین رفتن حجاب میان فرد و خداوند می‌شود صدای قلم دانشمندان است. بنابراین برای برطرف کردن مشکلات و کاستن فساد در جامعه، مردم را باید به سمت خواندن کتاب سوق داد.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهتمام همگانی در خواندن کتاب و تولید علم ابراز کرد: برای آنکه جامعه‌ای عاری از فساد داشته باشیم و مشکلات جامعه کم شده و جامعه جوانی پویا داشته باشیم باید جوانان را به سمت کتابخوان کردن سوق دهیم.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه کتاب‌ها نباید در کتابخانه‌ها خاک بخورد، تأکید کرد: کتابخانه‌ها مراکزی هستند که از طرق آن‌ها می‌توان جوانان را به سمت علم‌آموزی جذب کرد و با این کار آن‌ها را از انجام کارهای ناروا بازداشت.

وی با بیان تاریخچه احداث کتابخانه‌ها در جوامع اسلامی اظهار داشت: تاریخ گواهی می‌دهد که مسلمانان از همان ابتدا نسبت به ساخت کتابخانه‌ها اهتمام داشته‌اند که ثمره آن تلاش‌ها وجود کتابخانه‌های قدیمی در جوامع اسلامی است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: زمانی که به داروخانه برای گرفتن دارو مراجع می‌کنیم، هر دارویی در اختیار هر کسی قرار نمی‌گیرد، باید در اختیار قرار دادن کتاب‌ها به جوانان نیز دقت‌های لازم صورت بگیرد و کتابداران کتابخانه‌ها باید نسبت به ماهیت کتابی که در اختیار مردم قرار می‌دهند آگاهی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/