شاهرود علما

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با ابراز تاسف از حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه السلام در آفریقای جنوبی آن را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، امروز جمعه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۳۹،  حضرت آیت الله صافی گلپایگانی طی تماس تلفنی با حجت الاسلام  سید آفتاب حیدر امام ‌جماعت مسجد جامع اهل البیت علیهم السلام کیپ تاون، حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه السلام شهر دوربان آفریقای جنوبی و شهادت یکی از دوستداران اهل البیت علیهم السلام را محکوم نموده و به همگان مخصوصاً خانواده آن شهید، تسلیت گفتند.

معظم له با ابراز تاسف از این حادثه دردناک، گفتند: گروهی گمراه و جاهل و خشن، چهره رحمانی اسلام عزیز را مخدوش نموده و اسلام را که دین صلح و مهربانی است، به عنوان دین خشونت، به جهانیان معرفی کرده اند. همه باید بدانند که مکتب اهل البیت علیهم السلام، مکتب رحمانیت و صلح است و این خشونت ها در آن جای ندارد.

ایشان با فراخواندن همه مسلمانان به همدلی در برابر دشمنان اسلام، افزودند: وظیفه فعلی مسلمانان، اتحاد، همدلی و یکرنگی در برابر دشمنان قسم خورده ی اسلام عزیز است. باید فرقه گرایی ها و سیاست بازی ها کنار برود و همه امت اسلام در برابر کسانی که می خواهند با حیله و تزویر و خشونت، چهره رحمانی اسلام را مخدوش نمایند بایستند.

حضرت آیت الله صافی  در پایان این تماس تلفنی، با مسئلت شفای عاجل مجروحان این حادثه از خداوند متعال، ابراز امیدواری کردند که با همدلی و اتحاد مسلمانان، از تکرار امثال این حوادث دردناک ، جلوگیری شود.

منبع: حبرگزاری حوزه

انتهای پیام/