شاهرود علما

حضرت آیت الله نوری همدانی

در اسلام بسیار بر مراقبت روحی تاکید شده است، جسم و روح خیلی به هم مربوطند و در کشور اسلامی باید به آنچه اسلام گفته عمل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما،  حضرت آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اینکه سلامت افراد جامعه یک مسئله مهم اجتماعی است، اظهار داشتند: هر کسی باید نسبت به اوضاع بدن خود بصیر و بینا باشد، چرا که خداوند متعال افراد را متفاوت آفریده در نتیجه هر کسی باید طبیب خود باشد.
ایشان افزودند: روایات بسیاری در ارتباط با چگونگی مصرف غذا داریم برای نمونه ائمه(ع) فرموده اند کسی که غذا زیاد بخورد دچار بسیاری از بیماری ها می شود، در نتیجه دلیل بسیاری از بیماری ها از خود انسان آغاز می شود بنابراین انسان اگر بداند کی بخورد و چه چیزی استفاده کند به بیماری دچار نمی شود.

معظم له خاطر نشان کردند: در اسلام بسیار بر مراقبت روحی تاکید شده است و در کنار مراقبت از جسم به روح نیز تاکید زیادی شده است، جسم و روح خیلی به هم مربوطند و در کشور اسلامی باید به آنچه اسلام گفته عمل شود.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/