شاهرود علما

آیت الله یزدی

آیت الله یزدی خاطرنشان کرد:اگر قدرت از نظام اسلامی گرفته شود کارهای فرعی که در راستای حکومت اسلامی انجام می شود، ارزش اصلی را نخواهد داشت و باید خدا را شاکر باشیم که انقلاب اسلامی به رهبری یک فقیه عالم و آگاه به زمان، در رأس امور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما، آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جمعه شب در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با اشاره به جایگاه خطه آذربایجان ابراز داشت: دوست و دشمن به استان آذربایجان شرقی چشم دوخته اند، مردم آذربایجان نیز زمان را به خوبی می شناسند و با بیداری خود، توطئه دشمنان را خنثی می کنند.

وی با تقدیر از اعزام اساتید بومی از قم به استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: این اقدام، استان را تثبیت می کند و حوزه علمیه مستحکم تر خواهد شد.

آیت الله یزدی همچنین تاکید کرد: از زمان حضور حضرتعالی در آذربایجان شرقی، آثار مثبت دیده شده و نتایج وسیع تری را در آینده خواهیم دید و همین سری کارها مرضی امام زمان(عج) است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مثبت ارزیابی کردن حضور امام جمعه تبریز در ورزشگاه افزود: حضور شما در ورزشگاه، شاید راه را باز کند، تا دیگران نیز الگو بگیرند و در جهت جذب نسل جوان تلاش کنند. شهید مطهری می فرمود، زمانی که می خواستم به دانشگاه بروم بسیاری منع می کردند؛ اما احساس کردم که حضورم در آنجا لازم است از این رو رفتند و راهی را باز کردند.

استادحوزه علمیه قم گفت: ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه باید سرمایه گذاری بیشتری برای جذب قشر جوان داشته باشند، باید کارهای تأثیرگذار انجام شود، به عنوان مثال اگر شخصیتی در حجره یک طلبه حضور پیدا می کند آن طلبه هیچگاه این احوال پرسی را فراموش نخواهد کرد.

وی با اشاره به این جمله از امام راحل که حفظ انقلاب از اوجب واجبات است، عنوان کرد: اگر قدرت از نظام اسلامی گرفته شود کارهای فرعی که در راستای حکومت اسلامی انجام می شود، ارزش اصلی را نخواهد داشت و باید خدا را شاکر باشیم که انقلاب اسلامی به رهبری یک فقیه عالم و آگاه به زمان، در رأس امور است.

منبع:خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/