شاهرود علما

یت الله العظمی نوری همدانی

 پیامبران الهی اول مردم را نصیحت می کردند و اگر پند نمی گرفتند با قدرت برخورد می کردند و این مسئله ای است که باید جامعه اسلامی و مسئولین جامعه از آن درس بگیرند و درمقابل دشمنان نرمش نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار شاهرود علما،  حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با پاسداران با بیان اینکه دیگر دوره پند و نصیحت گذشته و باید با دشمنان با قدرت برخورد کرد گفتند: پیامبران الهی، اول مردم را  نصیحت می کردند و اگر پند نمی گرفتند با قدرت برخورد می کردند و این مسئله ای است که باید جامعه اسلامی و مسئولین جامعه از آن درس بگیرند و در مقابل دشمنان نرمش نکنند.

این مرجع تقلید عنوان کردند: امروز نباید با دشمنانی که قابل هدایت نیستند و به دنبال تصاحب قدس و سرزمین فلسطینیان هستند و پشتیبانی کشورهای انگلیس و آمریکا را در پشت سر خود دارند با نرمش برخورد کرد؛ بلکه باید با قدرت جلوی آنها ایستاد و از موضع قدرت با آنها صحبت کرد.

ایشان با بیان اینکه  خدای متعال پیامبران را برای هدایت و سعادت انسانها مبعوث کرد، گفتند: زمانی که انبیاء الهی مبعوث شدند در دستی کتاب ودستی دیگر ابزار جهاد داشتند تا بتوانند با کسانی که قابل هدایت نیستند مبارزه کنند.

این مرجع تقلید افزودند:  هر آنچیزی که در زمین است و آفریده شده همه نشان خدا و دلیل بر عظمت و بزرگی است و این نشانه ها به انسان می خواهد بگوید در همه حال باید به خدا توکل کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: اگر انسان در مسیر و مدار تقوا و قوانین الهی باشد گمراه نخواهد شد و هدایت خواهد یافت.

 معظم له بیان داشتند: قوانین برای این است که انسان خارج از آن نرود و تابع قوانین باشد تا به کمال برسد.

 ایشان افزودند: انقلاب ایران  درامتداد راه  انبیاء الهی است و همان طور که انبیاء اهل جهاد بودند مسلمانان باید در مقابل ستمگران ساکت ننشینند و جهاد کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشتند: جهاد برای عزت مسلمانان است و اگر  مسلمانان می خواهند حیات داشته باشند نباید از جهاد فاصله بگیرند.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/