شاهرود علما

به گزارش شاهرود علما، محسن ناصحی، دبیر اولین جشنواره شعر قرآن، گفت: اختتامیه اولین جشنواره سراسری شعر قرآن، ششم دی ماه سال جاری، مصادف با ایام با سعادت میلاد امام حسن عسگری(ع)، در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان و با حضور جمعی از شاعران آیینی کل کشور برگزار خواهد شد.

این شاعر آیینی، در رابطه با هدف برگزاری این جشنواره، افزود: پس از برگزاری موفق جشنواره نهج البلاغه و با هدف ترویج اندیشه های قرآنی تصمیم به برگزاری این جشنواره گرفتیم، لذا از اواخر تابستان سال جاری، پوستر و فراخوان این جشنواره ارسال و به لطف خدا با استقبال خوبی از سوی شاعران سطح کشور مواجه شد؛ اما از آنجا که استقبال شاعران خوب کشورمان خارج از حد تصور بود، مهلت دریافت آثار را از پایان آبان ماه، تا ۱۰ روز به تعویق انداختیم و در نهایت پس از دهم آذرماه آثار را به داوری سپردیم.

وی تعداد آثار رسیده را بیش از ۲۰۰ اثر ذکر کرد و ادامه داد: در این اختتامیه از دارندگان پنج اثر برگزیده تجلیل و از شاعران پنج اثر شایسته، نیز با اهدای یک جلد کلام الله مجید و تندیس جشنواره، قدردانی خواهیم کرد و این محصول نهایی اولین کنگره سراسری شعر قرآن کریم خواهد بود.

ناصحی تصریح کرد: از آنجا که بسیاری از شرکت کنندگان ما از سایر استانها هستند، تمهیدات لازم برای اسکان و پذیرایی میهمانان در نظر گرفته شده است.

دبیر این جشنواره از آستان قدس رضوی(ع)، نگارستان امام خمینی(ره) و اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان همیاران، جشنواره شعر قرآن یاد کرد و گفت: اختتامیه جشنواره راس ساعت ۱۵، روز ششم دی ماه، در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان واقع در پل خواجو، میدان فیض با حضور شرکت کنندگان و برگزیدگان این جشنواره برگزار خواهد شد.

ناصحی با اشاره به این که حضور در این مراسم برای عموم مردم امکان پذیر است، خطاب به همشهریان اصفهانی، افزود: از همه مردم فرهنگ دوست اصفهان دعوت می کنم، همانطور که شاعران خوب کشورمان با ارسال آثارشان به این جشنواره در اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی گام برداشته اند، ما نیز نیت کنیم و با شرکت در این برنامه و تشویق هنرمندان قرآنی، ناممان را در این برنامه قرآنی ثبت کنیم، با این امید که خداوند متعال نیز نام ما را در زمره خادمان به قرآن ثبت و ضبط فرماید.

در ادامه، مسعود رجایی، مسوول بنیاد قرآن و نهج البلاغه، گفت: کنگره شعر قرآن اهداف خواصی را دنبال می کند، یکی از این اهداف اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی است، دومین موضوع گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با کلام وحی و سومین هدف، گرامی داشت تولید کننده گان و پدید آورندگان آثار فاخر ادبی در حوزه فرهنگ قرآن است، با اهدافی که ذکر کردم تصمیم به برگزاری این جشنواره گرفتیم، لذا این موج بین شعران کشور جوشیدن گرفت و در ششم دی ماه این موج به مردم شریف کشورمان انتقال خواهد یافت.