شاهرود علما

به گزارش شاهرود علما، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اصفهان با گرامیداشت روز شهید اظهار داشت: راه، نام و مسیر شهدایی که برای امنیت این مرز و بوم و دفاع از ارزش ها جان خود را فدا کردند، گرامی می داریم.

وی افزود: بر این اساس مجموعه انتظامی نیز برای دفاع از ارزش ها و  امنیت مردم جان خود را در طبق اخلاص قرار داده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ابراز داشت: در گام نخست باید این آسیب را شناخت و در گام های بعدی آن را کاهش داد.

کشف ۲۹ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در استان به عنوان اولویت به موضوع مواد مخدر پرداخته است به نوعی که در سال جاری ۲۹ تن انواع مواد مخدر را کشف و بالغ بر ۲۱ هزار نفر در این حوزه اعم از قاچاق‌چیان عمده و خرد، فروشندگان، توزیع کنندگان و معتادان متهاجر دستگیر شدند.

معصوم بیگی گفت: همچنین ۶۵۵ طرح در این استان اجرا و ۱۴۵ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و با آنها برخوردهای لازم انجام شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان اشت: در حوزه مبارزه با سرقت و کشف آن اتفافات خوبی رقم خورده است و با توجه به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر اینکه تلاش کنید اموال مردم کشف و به مال باختگان مسترد شود این موضوع طراحی و برنامه ریزی شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس بالغ بر ۱۴۱ میلیارد تومان اموال مسروقه کشف و به صاحبان آن یعنی مال باختگان برگشت، همچنین ۲۵۰ باند جرائم در این راستا شناسایی شد که نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافت.

معصوم بیگی گفت: به لحاظ اشراف اطلاعاتی در این بخش نیروی انتظامی به ۲۴ درصد جرایم مجرمان اجازه انجام نداد و اقدام پیش دستانه و پیشگیرانه در این راستا صورت گرفت.

وی با اشاره به اشراف نیروی انتظامی بر این موضوع در سال جاری اظهار داشت: هشت هزار خبر و گزارش توسط رسانه‌های استان اصفهان در سال جاری منتشر شد، سرقت مسلحانه از طلافروشی‌ها و بانک‌ها به صفر مطلق رسید.

بانوان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی الزام بیشتری دارند

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه بانوان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی الزام بیشتری دارند، بیان داشت: همچنین درسال جاری ۳۳۴ هزار و ۹۱۳ گواهینامه صادر شد که حدود ۲۴۰ درصد، گواهینامه اولی بوده است.

وی با اشاره به تصادفات درون شهری و برون شهری ابراز داشت: تعداد ۳۵۰ نفر جان باخته درون شهری و ۵۶۰ برون شهری ناشی از تصادف داشتیم که میزان بسیار بالایی است و عمدتا به دلیل عدم رعایت قانون ومقررات رخ می‌هد و این در حالی است که در حوزه برون شهری هفت درصد نیز کاهش جان باختگان را داشتیم.

معصوم بیگی با بیان اینکه چندین برابر این میزان مصدوم وجود دارد، تاکید کرد: در استانی که پایگاه تمدن و فرهنگ است انتظار داریم آمار جان باختگان و مصدومان با همیاری مردم کاهش پیدا کند.

اصفهان رتبه نخست را در تعداد جان باختگان تصادفات موتورسیکلت و عابرپیاده دارد

وی افزود: جان باختگان ناشی از موتور سیکلت ۵۷ درصد و عابران پیاده ۲۸ درصد کل تصادفات استان را تشکیل داده است به نوعی که رتبه نخست کشور را در این ارتباط داریم که بیشترین دلیل تصادف عدم توجه به جلو، عدم رعایت فاصله طولی و سرعت غیرمجاز است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه قاچاق کالا سه هزار و ۷۰۰ پرونده وجود دارد، گفت: پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان بیش از ۳۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این ارتباط بالغ بر هفتاد میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و ۹۶ قاچاقچی دستگیر شدند، همچنین در سال جاری بیش از یک هزار دستگاه حامل قاچاق توقیف شد که بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است و بالغ بر چهار هزار نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند.

معصوم بیگی با اشاره به اینکه حوزه فضای مجازی می تواند به ابرچالش مردم تبدیل شود، گفت: قدرت کشف پلیس فتا در این حوزه بیش از ۸۶ درصد است.

وی برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی، مزاحمت اینترنتی، موضوعات ضد اخلاقی، نشر اکاذیب و کلاهبرداری را از عمده ترین جرایم فضای مجازی برشمرد و ابراز داشت: با هوشیاری مردم برداشت از حساب های اینترنتی در حال کاهش است.

طرح «کوا» برای مبارزه با آسیب های فضای مجازی برای کودکان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح «کوا» یعنی کودک و اینترنت در نیروی انتظامی در حال انجام است، بیان داشت: بر این اساس طی تفاهم نامه با استانداری و آموزش و پرورش کارشناسان در مدارس آسیب های فضای مجازی را به دانش‌آموزان گوشزد می کنند.

 وی اضافه کرد: پلیس ۱۱۰ در فضای مجازی و یا فوریت های فضای مجازی توسط پلیس اصفهان در حال انجام است که امیدواریم در نیمه دوم سال ۹۷ فوریت های فضای مجازی در اصفهان به عنوان استان پایلوت عملیاتی شود.

معصوم بیگی با اشاره به اینکه در حوزه اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز تلاش های خوبی انجام شده است، ابراز داشت: مرکز مشاوره نیروی انتظامی متشکل از کارشناسان خبره به رایگان به مردم خدمت می کنند و دوایر مشاوره کلانتری ها نیز این امکان را دارند و بر این اساس امسال حدود ۳۰ هزار نفر در سال جاری از مشاوره رایگان نیروی انتظامی بهره بردند.

هر دستی قمه به روی مردم بکشد با تیر خواهیم زد

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع مبارزه با اراذل و اوباش تصریح کرد: با صدای بلند اعلام می کنیم که تحرک این افراد خط قرمز نیروی انتظامی استان است و هر دستی قمه به روی مردم بکشد با تیر خواهیم زد و اجازه نمی دهیم اراذل و اوباش عرض اندام کنند.

فرمانه انتظامی استان با بیان اینکه پلیس ۱۱۰ و دفتر فرمانده نیروی انتظامی و پلیس امنیت ۲۴ ساعته آماده دریافت اطلاعات و برخورد مقتدرانه با این افراد است، اظهار داشت: رضایت مندی مردم برای ما بسیار مهم است و باید حافظ امنیت مردم باشیم، بر اساس آمار دقیق انتقاد مردم از نیروی انتظامی ۱۰ و نیم درصد و شکایت نیز ۲۶ درصد کاهش یافته است.

* گشت‌زنی‌های پلیس در ایام نوروز

وی با بیان این که در استان اصفهان جای اوباش‌گری نیست، بیان کرد: نیروی انتظامی از بطن مردم است و شکایت مردم از نیروی انتظامی حدود ۲۶ درصد کاهش یافته است و میزان نارضایتی‌ها نیز حدود ۱۰٫۵ درصد کاهش یافته است، در خصوص ایام نوروز نیز یک کمیته نوروزی تشکیل دادیم تا یک خدمت نو و جدید را به مردم ارائه دهیم و تمام منابع انتظامی در این بخش بسیج شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: بسیاری از طرح‌های نوروزی زودتر آغاز شده است و حدود ۱۵ هزار نفر نیرو در سطح استان برای این طرح‌ها بسیج شدند و هزار و ۵۰۰ گشت نیز آماده گشت‌زنی هستند که به صورت ماشینی، موتور و پیاده هستند و ۲۴۲ پایگاه پلیسی نیز آماده خدمات رسانی هستند در سطح استان نیز تیم‌ها آماده مقابله و برخورد با سارقان هستند و گشت‌های ویژه پیشگیری از جرم نیز در استان فعال هستند.

* برخورد قاطع پلیس با مخلان امنیت در شب چهارشنبه آخر سال

وی با اشاره به طرح ذوالفقار ۱۲ یا همان طرح آرامش و همکاری استانداری، بهزیستی و شهرداری، عنوان کرد: حدود ۲ هزار سارق و معتاد را در یک مکان تا پایان ایام تعطیلات نوروزی نگه‌داری می‌کنیم تا آرامش بیشتری در ایام تعطیلات داشته باشیم، در خصوص چهارشنبه پایان سال نیز معتقدیم این یک کار اجتماعی است که باید با کار فرهنگی و اجتماعی این معضل را حل کنیم که در مرحله اول این بر عهده خود خانواده‌ها و والدین است.

معصوم‌بیگی با اشاره به برخورد جدی و قدرتمند نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت مردم در چهارشنبه پایان سال، تصریح کرد: اگر این افراد از خودرو یا موتور سیکلت استفاده کنند وسیله آن‌ها تا پایان تعطیلات توقیف و این افراد هم تا روز ۱۴ فروردین در بازداشت پلیس خواهند بود، در سال گذشته ۳۹ نفر مصدوم و یک نفر نیز کشته شد و از خانواده تقاضا دارم که در این روز بسیار مراقب فرزندان خود باشند.