شاهرود علما

آیت‌الله العظمی مکارم

آثار علمی و فرهنگی باید در راستای دفاع از مظلومیت تشیع باشد/ شیعه عقلانیت را با معنویت جمع کرده است

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی نقش شیعه در پیداش و گسترش علوم اسلامی، اظهارداشتند: با انجام امور فرهنگی و بهره گیری از اطلاع رسانی این فعالیت های ارزشمند مظلومیت شیعه جبران می شود.

به گزارش آیت‌الله العظمی مکارم، معظم له در ادامه درباره برخی از آثار ارزنده ‌کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، افزودند: امروز باید تلاش کنیم با توجه به شرایط کنونی دنیا، شیعیان تأثیر تشیع در علوم را متوجه شوند و به نوعی هویت سازی صورت بگیرد، با انجام چنین اقداماتی مظلومیت شیعه جبران می شود.

این مرجع تقلید ادامه دادند: در این حرکت و مسیر غیر مسلمانان که متمایل به معنویت هستند، شیعه را در راه پیشرفت علمی پیشگام‌تر می‌یابند و این کنگره سبب می شود تمایل آنان به تشیع بیش از پیش شود، چرا که شیعه عقلانیت را با معنویت جمع کرده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که برپایی و ورود کنگره در مسائل سیاسی آثار ارزشمندی برجای می گذارد گفتند: برپایی کنگره هایی با موضوع مسائل سیاسی روز بسیار مؤثر است؛ چرا که علمّیت شیعه پشتوانه قوی نظام می شود.

معظم له خطاب به اعضای شورای سیاست گذاری کنگره نکات دیگری را بیان داشته و افزوند: برای اینکه شاهد استمرار این کنگره باشیم می بایست دبیرخانه دائمی آن تشکیل شده و مقالات طبق رده بندی رشته، موضوع ، سطح و امتیاز هماهنگ شود، همچنین آنچه می بایست مدنظر داشت، آن است که ادبیات مقالات و کتب، تحریک‌زا نخواهد بود و ما در مقام برتری نیستیم؛ بلکه دنبال رفع مظلومیت شیعه می باشیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان نیز به نقش مهم حوزه علمیه نجف اشاره کرد و گفتند: برای هرچه بهتر برپایی این کنگره می توانید از ظرفیت ارزشمند حوزه علمیه نجف نیز بهره خوبی ببرید.

در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین رضایی اصفهانی، دبیر کنگره گزارشی از فعالیت های دبیرخانه کنگره ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام